Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia LO w Siewierzu w SIECI WSPÓŁPRACY EDUKACYJNEJ
formats

LO w Siewierzu w SIECI WSPÓŁPRACY EDUKACYJNEJ

LICEUM w Siewierzu SZKOŁĄ PARTNERSKĄ w Sieci Współpracy Edukacyjnej.
Sieć Współpracy Edukacyjnej to porozumienie zainicjowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu.
Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. Michał Kaczmarczyk oraz dyrektorzy blisko 30 najlepszych placówek edukacyjnych z województwa śląskiego, wśród których jest nasze Liceum w Siewierzu, 8 grudnia br., we wtorek spotkali się, aby podpisać porozumienie o współpracy. W ten sposób zainicjowana została pierwsza w regionie Sieć Współpracy Edukacyjnej, w ramach której strony wyraziły gotowość do realizacji wspólnych projektów naukowych, dydaktycznych, popularyzatorskich, kulturalnych i społecznych.
Podpisanie porozumienia poprzedził wykład dra Krystiana Dudka, pełnomocnika kanclerza WSH ds. PR, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, właściciela Instytutu Publico, dotyczący budowania wizerunku i promocji placówki edukacyjnej.
Następnie dyrektorzy spotkali się z rektorem Wyższej Szkoły Humanitas, prof. Michałem Kaczmarczykiem. – Cieszę się, że mogę powitać państwa w gościnnych progach naszej uczelni. Z wieloma z państwa znamy się już dobrze, dzięki nie raz realizowanym wspólnym projektom dydaktycznym i edukacyjnym. Z niektórymi widzimy się po raz pierwszy, dlatego tym bardziej czuję się zaszczycony, że zdecydowali się państwo na współpracę z Wyższą Szkołą Humanitas. Mam nadzieję, iż porozumienie, które dzisiaj wspólnie podpiszemy przyniesie wiele korzyści wszystkim placówkom, a przede wszystkim ich uczniom – mówił rektor, witając zgromadzonych dyrektorów.
W ramach współpracy możliwe będzie organizowanie warsztatów dydaktycznych, debat, sympozjów i wykładów gościnnych adresowanych do społeczności szkolnej wraz z udziałem i przy współpracy społeczności akademickiej WSH.
Partnerstwo ma na celu wzmocnienie potencjału szkolnictwa wyższego i wykorzystanie doświadczeń edukacyjnych, a przez to ugruntowanie społeczeństwa obywatelskiego i budowanie gospodarki opartej na wiedzy.

3

2 4 5 5a

logo HUMANITAS
  • Facebook