Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia Akcja Mikołajkowa 2013 w Liceum Ogólnokształcącym w Siewierzu
formats

Akcja Mikołajkowa 2013 w Liceum Ogólnokształcącym w Siewierzu

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu jest małą społecznością, o wielkim sercu. Już od 7 lat z naszym opiekunem – panią Jowitą Kalarus-Ostrouch przeprowadzamy cykliczne zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Początkowo na terenie placówki sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez uczniów. Od trzech lat zabieramy wypieki ze sobą i wyruszamy w miasto. W koszyczkach mamy też gipsowe aniołki i kartki świąteczne –wszystko robione ręcznie przez uczniów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły. W zamian za nie dostajemy datki, które przekazujemy na szczytne cele. Skupiamy się na naszych lokalnych ośrodkach pomocy dzieciom (w Gołuchowicach, Sarnowie) oraz drobnym wsparciu naszych uczniów.

Lata mijają, a my wciąż na nowo nawiedzamy uśmiechnięte panie w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz. Spotkać nas można również w Rynku, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i innych popularnych miejscach w mieście.

Jak nas rozpoznać? Nic trudnego. Ze względu na to, że akcja odbywa się w okolicach 6 grudnia przywdziewamy na głowy czerwone czapeczki, a towarzyszy nam prawdziwy Święty Mikołaj. Zaczepiamy ludzi na przystankach autobusowych, wprowadzamy świąteczną atmosferę, a gdy humor dopisuje to nawet śpiewamy kolędy!

W tym roku w drogę wyruszyły cztery grupy uczniów. Zaowocowało to zebraniem większej sumy pieniędzy, czyli aż 1500zł! Wcześniejszy rekord pobiliśmy o 200zł. Uważamy to za niesamowity sukces.

Urzędnicy, pracownicy sklepów to często osoby zmęczone, marzące o łóżku i kawie, a nie o kolejnej dniówce. My wchodząc do kolejnych pomieszczeń ze słowami „czy są tu jakieś grzeczne dzieci?”przynosimy uśmiech i mamy nadzieję, że zostanie on na dłużej. W całej akcji najbardziej podoba mi się właśnie to. Mnie i moich kolegów rozpiera duma, kiedy słyszymy słowa pochwały dla naszej szkoły w czasach, gdy wiele osób mówi o niej źle i rozsiewa fałszywe plotki.

Zbliżają się Święta, dlatego każdy z nas potrzebuje jeszcze więcej miłości i ciepła niż zwykle. W zamian za pomoc innym otrzymujemy trochę spokoju dla duszy i sumienia. Może brzmi to banalnie, ale lepiej się żyje z myślą, że gdzieś na świecie jest jeszcze dobro i otacza nas coś więcej niż zazdrość i kłamstwo.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję –nauczycielom, uczniom oraz tym, którzy wrzucali do naszych puszek datki. Jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!

Olga Urbańczyk w imieniu Mikołajów z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu

 

5 DSC_0197

  • Facebook