Liceum Ogólnokształcące i Technikum w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Bez kategorii Wyniki z XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
formats

Wyniki z XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

132271307_1604317026442232_7996871530568703759_oTegoroczny festiwal, trochę inny niż poprzednie, odbył się w formie zdalnej. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać swoje wykonanie piosenki w języku obcym i zamieścić je pod wskazanym linkiem. Festiwal podzielony był na dwie kategorie: Szkoła podstawowa (klasa 7-8) oraz Szkoła średnia.

Jak co roku, większość piosenek zaśpiewana była w języku angielskim, jednak również w tym roku znalazły się perełki w języku niemieckim, rosyjskim i francuskim.

PATRONAT nad Festiwalem przyjęli:

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School w Dąbrowie Górniczej

W składzie naszego profesjonalnego Jury, zdalnie zasiedli:  Anna Waluga – Profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, Bernard Sołtysik – kompozytor i aranżer, Irena Kmiecik – filolog, Aleksandra Machura – teoretyk muzyki, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Roman Kawelczyk – właściciel Ogólnopolskiej Szkoły Językowej British School w Dąbrowie Górniczej, Kamila Dróżdż – piosenkarka, studentka Wokalistyki.

Punktacja Jury zgodnie wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria: Szkoła Podstawowa

Wyróżnienie: Oliwia Wdowik – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach

III miejsce Ex aequo:

Oliwia Antkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Magdalena Lazar – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach

II miejsce Ex aequo:

Balbina Herej – Zespół Szkół w Sławkowie

Anna Krzykawska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych

I miejsce Ex aequo:

Maksymilian Pasternak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu

Martyna Woźniak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach

 

Kategoria: Szkoła Średnia

Wyróżnienie: Julia Machura - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu

Wyróżnienie:  Paulina Hamera – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Będzinie

Wyróżnienie:  Patryk Winkler – III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Będzinie

Wyróżnienie: Mikołaj Koza – Zespół Szkół w Sławkowie

III miejsce Ex aequo:

Paulina Stąpel – II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Będzinie

Wiktoria Nowak – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie

II miejsce –   Dawid Kolasa – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu

I miejsce – Martyna Kobus – Zespół Szkół w Sławkowie

GRAND PRIX – Duet:

Laura Ulicka i Miłosz Mogielski –   I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie

Gratulujemy Zwycięzcom! Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, a w tym roku była to grupa 32 Wykonawców, gratulujemy również opiekunom Wykonawców,

składamy podziękowania dla p. Olgi Dydak Koordynatora Festiwalu

 i Zapraszamy już na kolejną XIX edycję !

Informacja o odbiorze nagród i dyplomów zostanie przekazana do szkół.

 

  • Facebook