STRONA ARCHIWALNA 

Facebook E-mail
Facebook E-mail
Home Wydarzenia Wydarzenia Aktualne Inauguracja roku szkolnego 2012/13

Inauguracja roku szkolnego 2012/13

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W LICEUM IM. JANA PAWŁA II

3 września był dla każdego ucznia wielkim przeżyciem. To moment, w którym skończyły się wakacje i nadszedł czas szkoły, a co za tym idzie, czas wytężonej pracy i nauki.

Nowy rok szkolny rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. św. Macieja Apostoła dla wszystkich uczniów Miasta Siewierza. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m. in.: Wicestarosta Będziński Adam Lazar, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Dyrektor Sosnowieckiej Delegatury Kuratorium Oświaty Grzegorz Raczek, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Mszę odprawił  Jego Eminencja ks. Bp dr Grzegorz Kaszak, który życzył wszystkim uczniom powodzenia, wytrwałości i zapału w nowym roku szkolnym. Tego dnia Biskup Sosnowiecki obchodził również swoje imieninowe święto i nie krył wzruszenia za otrzymane życzenia złożone przez uczniów w imieniu wszystkich zebranych. Na koniec odbyło się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą.

W siewierskim liceum inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 9.00. Uczniowie III klasy przygotowali akademię, na którą zostali zaproszeni m. in. ks. Bp dr Grzegorz Kaszak wraz z księdzem pomocnikiem, ks. Kanclerz dr Mariusz Karaś, Starosta Będziński Adam Lazar, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Poseł na Sejm RP Waldemar Amdzel, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Kocot. Każdy z gości skierował do młodzieży pokrzepiające i motywujące do nauki słowa. Wszystkich przywitała nowa pani dyrektor Elżbieta Horbatowska.

Oprócz oficjalnej części akademii mogliśmy obejrzeć monogram w wykonaniu wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Chłopak bardzo realistycznie odegrał losy Oskara- bohatera książki Érica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”.  Mogliśmy także usłyszeć piosenkę Bułat’a Okudżawy pt „Modlitwa” w wykonaniu absolwenta siewierskiego liceum Grzegorza Węglarza.

Aby uczcić rocznicę II wojny światowej, uczniowie krótko przybliżyli jej wybuch, przebieg i zakończenie. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego wprawiła każdego w „szkolny nastrój”, a uczniowie z chęcią udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Malwina Swoboda

Magdalena Ściślicka

NOWY ROK, NOWA PANI DYREKTOR, NOWE WYZWANIA…

Ten rok będzie dla nas czasem dużych zmian: nowe wyzwania, projekty, przedsięwzięcia… No i oczywiście najważniejsza zmiana – zmiana na stanowisku dyrektora szkoły.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Będkowskiemu za 20 lat, podczas których był głową naszej szkolnej rodziny. Pan dyrektor zawsze miał na uwadze dobro szkoły i mobilizował nas do różnych działań. Wierzył w nas i pozwalał na realizację własnych przedsięwzięć, wspierając swoją radą i dobrym słowem, a drzwi dyrektorskiego gabinetu zawsze były dla nas otwarte.

W murach naszej szkoły serdecznie witamy nową Panią Dyrektor Elżbietę Horbatowską. Cieszymy się, że z optymizmem, uśmiechem i zapałem wstąpiła do naszej szkolnej rodziny. Mamy nadzieję, że praca w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II będzie bardzo owocna i spełni nasze marzenia w przygotowaniu do upragnionych studiów.

Wierzymy, że ten przynoszący wiele zmian rok przyniesie również realizację licznych przedsięwzięć i projektów, które pokażą na ile nas stać.

Uczniowie LO im. JP II

WSPOMNIENIA ABSOLWENTA

Po gimnazjum przychodzi czas na wybór szkoły średniej. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż tą decyzją wstępujemy w dorosłe życie. Ja taką szkołę wybrałam. Było to Liceum Ogólnokształcące w Siewierzu. Spędzone w nim 3 lata minęły w mgnieniu oka.

Atutem tego miejsca jest kameralna atmosfera, dzięki niej każdy ma możliwość bycia zauważonym. Dodatkowo szkoła oferuje coroczny, tygodniowy wyjazd na międzynarodową konferencję BERMUN do Berlina, w której miałam możliwość dwukrotnie brać udział. Konferencja ta jest wspaniałą lekcją języków obcych, jak również komunikacji z kolegami i koleżankami z całego świata, przygotowaniem do roli młodego obywatela poprzez udział w młodzieżowych sesjach ONZ.

Jeśli mowa o szkole średniej, nie można zapomnieć o Maturze. Na początku bałam się jej, nie wiedziałam jak sobie z nią poradzę. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Dzięki pomocy nauczycieli i umiejętnym przekazywaniu wiedzy matura nie była taka zła. Ja osobiście jestem zadowolona z otrzymanych wyników.

Katarzyna Mizerska

Nauka w siewierskim LO dała mi przede wszystkim ogromną szansę na dobre przygotowanie się do egzaminu maturalnego. Kameralna atmosfera i szczególna otwartość Grona Pedagogicznego tej placówki są jej największymi atutami. Poza zdobytą tu wiedzą, szczególnie miło wspominam liczne wyjazdy i wycieczki, a szczególnie letni obóz w Danii. Choć były to tylko, a może aż 3 lata, minęły jak jedna krótka chwila. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Spędzony tu czas będę na pewno bardzo miło wspominał. Teraz mogę tylko podziękować wszystkim pracownikom szkoły i zachęcić absolwentów gimnazjów do wybrania tego wyjątkowego liceum jako dalszej drogi edukacji.

Dawid Matyja