Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY – WE WAS READY!
formats

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY – WE WAS READY!

Natalia Cieślakowska, Julia Drabek, Klaudia Tabakierik, Marcin Drabek – WOLONTARIUSZAMI  ŚDM 2016

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu wraz koleżankami i kolegami szkół ponadgimnazjalnych powiatu będzińskiego aktywnie uczestniczyła w przyjęciu młodych ludzi w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Opiekunem szczytnego przedsięwzięcia był ks. dr Michał Borda – Przewodniczący Sekcji Wolontariatu Diecezji Sosnowieckiej, z którym podjęli współpracę  licealiści oraz nauczyciele Liceum w Siewierzu.
- W Dniach Młodzieży w 1991 roku uczestniczyli moi rodzice – stwierdziła jedna z wolontariuszek – teraz ja mogłam podjąć takie zadanie.
- Naszym zadaniem   była  pomoc w przyjęciu pielgrzymów przybywających do Polski. To dla mnie było ważne przeżycie, radość, że mogę spotkać wielu wspaniałych, młodych ludzi, myślę, że radosnych podobnie jak ja – stwierdza Natalia z siewierskiego Liceum.
Liceum w Siewierzu przygotowało się do Światowych Dni Młodzieży na dwóch płaszczyznach – tak duchowej, jak i zadaniowej. Dni Młodzieży stały się widomym śladem obecności patrona św. Jana Pawła II, były czasem jednoczenia się młodych ludzi z całego świata w radości pielgrzymowania. Dla Liceum w Siewierzu stały się także dopełnieniem uroczystości 10-lecia nadania Liceum imienia Jana Pawła II, łączą się też z rocznicą 70-lecia istnienia Liceum w Siewierzu. Przyjmowaliśmy  młodych całego świata, którzy poprzez Diecezję Sosnowiecką zawitali do Diecezji Gliwickiej, do Archidiecezji Katowickiej, naszej Diecezji Sosnowieckiej czy Diecezji Bielsko – Żywieckiej – tu ponad 100-osowa grupa z Malezji.
Z radością włączyliśmy się w uroczystości wspólnotowe, dekanalne Dekanatu Siewierskiego podczas pobytu pielgrzymów już w samym Siewierzu oraz diecezjalne na Placu Papieskim w Sosnowcu.

 

 

  • Facebook