Liceum Ogólnokształcące i Technikum w Siewierzu 

Facebook E-mail
Facebook E-mail
Home Wydarzenia Wydarzenia Aktualne SŁODKA AKCJA CHARYTATYWNA

SŁODKA AKCJA CHARYTATYWNA

SŁODKA AKCJA CHARYTATYWNA W SIEWIERSKIM LICEUM

4 grudnia br. uczniowie liceum w Siewierzu pod kierunkiem p. Jowity Kalarus-Ostrouch  i p. Eweliny Owczarek oraz wsparciem p. Jolanty Kozak po raz kolejny ruszyli z charytatywną „Akcją Mikołajkową” na rzecz podopiecznych Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach.

Cała grupa śnieżynek oraz dwójka mikołajów (w tym jeden oczywiście fałszywy) obładowana tacami z ciastem bojowym szturmem zaatakowała ulice, sklepy i instytucje naszego miasta. Wyśmienitym kierowcą sań okazał się być Marcin Burzawa. Rola paparazzi przypadła Adriannie Kocot, w Mikołajów wcielili się Klaudia Kieras oraz Krystian Szura, a w śnieżynki Klaudia Bańka, Marlena Swoboda, Wiktoria Kubik, Olga Urbańczyk, Maciek Ciszewski oraz Leszek Hoszowski. Na ich barkach spoczywała sprzedaż ciast pochodzących prosto z piekarników uczniów LO oraz ręcznie malowanych gipsowych aniołków i kartek świątecznych.

Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na prezenty dla wychowanków z ośrodka w Gołuchowicach oraz na drobiazgi, które będą losowane podczas świątecznej akademii wśród uczniów biorących udział w akcji charytatywnej. Po raz kolejny okazało się, jak hojni są mieszkańcy Siewierza, pracownicy sklepów i  panie z Urzędu Miasta i Gminy, które chętnie zajadały się łakociami przy kawie. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak mało ważna okazuje się dbałość o zgrabną sylwetkę, gdy łączy nas tak ważna sprawa.

Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 960zł. Zrobiliśmy już bogate zakupy w sklepie 1001 Drobiazgów w Siewierzu. Spakowaliśmy prezenty i zawieźliśmy je do Ośrodka do naszych kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że trafiliśmy w gusta wszystkich! Do zobaczenia za rok!

Olga Urbańczyk