Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia Wydarzenia Aktualne Poczytaj mi, przyjacielu!
formats

Poczytaj mi, przyjacielu!

Projekty i programy edukacyjne nie są nam obce, więc i tym razem zdecydowaliśmy się przystąpić do kolejnego programu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Poczytaj mi, przyjacielu!”

W ramach programu młodzi ludzie przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół,  świetlic, domów dziecka czy szpitali. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także zgłębiają wspólnie tajniki przyrody, świata czy języków obcych!

My też zdecydowaliśmy się poczytać naszym przyjaciołom z przedszkola przy Zespole Szkół nr 2 w Siewierzu. Na początek wybraliśmy baśń pt. „Lampa Aladyna”. Nie spodziewaliśmy się nawet, że lektura wywoła takie zainteresowanie najmłodszych. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami dotyczący treści przeczytanej baśni. Nie było pytań bez odpowiedzi. Nie możemy doczekać się następnego spotkania :) poczytaj poczytaj1 poczytaj2 poczytaj3 poczytaj4 poczytaj5

 

  • Facebook