Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Bez kategorii „OWADY ŚWIATA” – SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM PAN W KRAKOWIE
formats

„OWADY ŚWIATA” – SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM PAN W KRAKOWIE

3 kwietnia uczniowie siewierskiego liceum zostali zaproszeni do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z kolekcjonerką i łowczynią stawonogów oraz mięczaków Panią Iwoną Borek, przedstawicielką Państwowej Akademii Nauk w Krakowie.

Podczas barwnej prezentacji z wykorzystaniem swojej osobistej kolekcji z prawie 1500 eksponatami Muzeum Historii Naturalnej Pani Borek opowiedziała młodzieży fascynujące historie z własnych wypraw, przedstawiła ciekawe, zaskakujące i – jak dotychczas – nieznane fakty dotyczące świata owadów i  pajęczaków. Siewierska młodzież – na spotkaniu obecni byli również uczniowie siewierskiego gimnazjum– miała możliwość nie tylko słuchać, ale na własne oczy obejrzeć niezwykłe zastępy zgromadzonych okazów oraz uzyskać odpowiedź na każde pytanie. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób bronią się olbrzymie pająki, jak odróżnić motyle dzienne od ciem, co w życiu najbardziej pochłania żuki gnojowe oraz co dzieje się z nadgryzioną przez szarańczę rośliną.

Wspaniała, luźna atmosfera i kameralność wydarzenia pozwoliła młodzieży w przystępniejszy sposób wzbogacić wiedzę na temat życia i zwyczajów tych niezwykłych małych zwierząt.

 

Marcel Pyrzyk

 

 

 

zdj. z bibl. 4 (1) zdj. z bibl. 5zdj. z bibl. 7 zdj. z bibl. 9 zdj. z bibl. 10 zdj. z bibl. 11 zdj. z bibl. 13

  • Facebook