Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia Ogólnopolskie Wyróżnienie dla Dawida Będkowskiego
formats

Ogólnopolskie Wyróżnienie dla Dawida Będkowskiego

Wśród wyróżnionych na Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Zaraź nas swoją pasją” znalazł się nasz uczeń Dawid Będkowski – członek koła historyczno-regionalnego prowadzonego przez p. prof. Zbigniewa Kozaka.

W ramach projektu Blokowisko To Nie Wszystkozostał ogłoszony ogólnopolski konkurs filmowy „Zaraź nas swoją pasją”. Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, umożliwienie młodym ludziom prezentacji sowich osiągnięć i zainteresowań.

Konkurs adresowany był do młodzieży z terenu całej Polski i polegał na przedstawieniu swojej pasji w jak najciekawszy, oryginalny sposób za pomocą krótkiego filmu.

Na konkurs wpłynęło 76 prac filmowych z całej Polski. Jury, oceniając filmy, brało pod uwagę przede wszystkim pomysł, oryginalność prezentacji tematu. Jury przyznało pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz cztery wyróżnienia, z których jedno przypadło Dawidowi.

Dawid Będkowski jest uczniem kl. II i niezwykłym licealistą naszego Liceum w Siewierzu. Pasją Dawida jest taniec. Z zapartym tchem śledzimy liczne sukcesy Dawida. W ubiegłym roku szkolnym były wielokrotnym zwycięzcą na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Sukcesy pozwoliły Dawidowi przejść z klasy C tanecznej do klasy B.  Pasja Dawida została nagrodzona także wysokim stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. W Liceum Dawid ma Indywidualny Tok Nauki z wychowania fizycznego. Prezentuje szkołę podczas wielu zewnętrznych uroczystości.

O swojej pasji Dawid opowiedział w formie filmu, a jego etiuda filmowa została wyróżniona!

Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu odbyło się w Rybniku. Dawid odebrał dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe.

Gratulacje dla Dawida!!!!

 20150925_115221 1 2a

 

  • Facebook