Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia NOWY ROK SZKOLNY 2016/17 – ROZPOCZĘTY!
formats

NOWY ROK SZKOLNY 2016/17 – ROZPOCZĘTY!

O godzinie 9, po inaugurującej nowy rok szkolny 2016/17 Mszy św. odprawionej w Kościele św. Macieja Apostoła,  w Liceum w Siewierzu rozpoczęła się uroczysta akademia.

Wśród miłych gości witaliśmy Sekretarza Powiatu Będzińskiego p. Tomasza Dzierżanowskiego, który w imieniu własnym i Pana Starosty przekazał młodzieży słowa wsparcia na start w nowym roku szkolnym.

Z radością gościliśmy także p. dr Lidię Maltazar – Czerczak – radną powiatu będzińskiego, p. dyr. Mejsko – Gminnej Biblioteki w Siewierzu p. Magdalenę Szlachtę, nauczycieli, rodziców i uczniów w tym ze szczególną serdecznością uczniów kl. I.

Pani Dyrektor Elżbieta Horbatowska, przywołując słowa patrona szkoły Jana Pawła II wskazała na szybki bieg życia. Dziś na progu nowego wyboru stanęli uczniowie kl. I , czas szkolny, czas nauczania i pochylania się nad młodym człowiekiem, dopełnił się w nauczycielskiej posłudze i pasji dla naszego profesora p. Krzysztofa Będkowskiego. Z wielkim wzruszeniem pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę profesora, który w naszym liceum przez 37 lat z zaangażowaniem i nauczycielską pasją kształcił kolejne roczniki młodych ludzi. W tym czasie  przez 20 lat pełnił także obowiązki dyrektora Liceum. Życzymy Panu Profesorowi, aby wszystkie odkładane na później plany i marzenia spełniły się właśnie teraz.

Podczas programu artystycznego w wykonani uczniów kl. I pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Dyrdy przypomniane zostały dni związane z wybuchem II wojny światowej. Ważnym punktem akademii stało się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

- Drodzy Uczniowie! W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 życzymy Wam niezapomnianej przygody z nauką, życzliwych i przyjaznych kolegów oraz wielu, wielu sukcesów – podkreślił Sekretarz Powiatu p. Tomasz Dzierżanowski.

1 (2)

4
2a
11
10 (2)a 14 15 5 6 12 8 2a

  • Facebook