Liceum Ogólnokształcące i Technikum w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Bez kategorii MARTYNA SERWA – STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW!
formats

MARTYNA SERWA – STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW!

MARTYNA  SERWA Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W SIEWIERZU LAUREATKĄ STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Dnia 2 grudnia 2015 w auli im. Kazimierza Lepszego  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu będzińskiego, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej. W ubiegłym roku stypendium takie otrzymał także uczeń naszej szkoły Sebastian Sroka.

W tym roku wśród  najzdolniejszych uczniów znalazła się uczennica naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu, Martyna Serwa. Pamiątkowe dyplomy zostały uroczyście przekazane przez wicekuratora Śląskiego Kuratorium Oświaty Pana Tadeusza Żesławskiego oraz  przez Panią dr Natalię Stępień. Wręczenie odbyło się wśród głosów fanfar wykonywanych na trąbkach przez studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Otrzymane stypendium jest uwieńczeniem wytężonej pracy, talentu i zdolności wykorzystywanych w zdobywaniu wiedzy. Gratulacje za wybitne osiągnięcia i  talent z życzeniami dalszych sukcesów złożył w liście  gratulacyjnym Rektor Uniwersytetu Śląskiego Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.  „ Na sukcesy uczniów składa się wiele czynników, a wśród nich niezwykle ważnym jest wsparcie osób bliskich w twórczych poszukiwaniach” – to cytat z listu Śląskiego Kuratora Oświaty Pana Stanisława Fabera, który złożył gratulacje rodzicom Martyny za edukacyjne sukcesy córki.

Do gratulacji dołączył także gospodarz naszego miasta Pan Burmistrz Zdzisław Banaś, przy okazji  wręczania zaproszenia na tegoroczny Bal Studniówkowy przez delegowaną najlepszą uczennicę szkoły.

Dyrekcja, całe grono pedagogiczne i uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego w Siewierzu gratulują Martynie dotychczasowych osiągnięć, nie tylko naukowych, bowiem jest to uczennica uzdolniona w wielu kierunkach, także plastycznym i muzycznym oraz  życzą podejmowania kolejnych wyzwań i przeżywania radości zarówno z małych osiągnięć, jak i dużych zwycięstw.

Społeczność  Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu
DSC00898a DSC00902 (1) DSC00898

  • Facebook