Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia I MIEJSCE w XIII SPARTAKIADZIE LEŚNEJ

I MIEJSCE w XIII SPARTAKIADZIE LEŚNEJ

Katarzyna Mostowska, Agnieszka Furtacz, Weronika Gosz – nasze Licealistki z LO im. Jana Pawła II w Siewierzu zdobyły I Miejsce w XIII Spartakiadzie Leśnej organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz. Tegoroczna Spartakiada przebiegałą pod hasłem: „13-tka w lesie nie musi być pechowa”.

Spartakiada jest cyklicznym konkursem terenowym, a jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu ekosystemu lasu, parków narodowych, rozpoznawania grzybów, roślin zielnych, drzew, ptaków i ssaków oraz ich zachowań, a także dobrą orientacją w terenie. W Spartakiadzie liczy się nie tylko wiedza, lecz wymagana jest także dobra kondycja fizyczna. Uczestnicy mają do pokonania sporej długości trasę leśną. Oprócz testu z wiedzy przyrodniczo-leśnej na punktach kontrolnych wykonuje się określone zadania praktyczne z zakresu przyrody lasu. Podczas Spartakiady nasza drużyna konkurowała z reprezentacjami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego m.in. z Koziegłówek, Myszkowa, Dąbia, Zawiercia, Łaz, Chruszczobrodu, Będzina czy Dąbrowy Górniczej.

W tym roku Licealistki z Siewierza powtórzyły zeszłoroczny sukces I miejsca. Dodajmy, że od kilku lat Liceum w Siewierzu znajduje się zawsze na podium. Do konkursu uczniów przygotowuje prof. Anna Kieller – Bańka. GRATULUJEMY SUKCESÓW!A1 A2 A1a A2a A0

  • Facebook