Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu 

E-mail
E-mail
Home Wydarzenia Dni Kultury Kanadyjskiej na UŚ
formats

Dni Kultury Kanadyjskiej na UŚ

 

     14 maja 2013  młodzież klasy pierwszej naszego LO uczestniczyła  w Dniach Kultury Kanadyjskiej organizowanych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wykłady odbywały się w języku angielskim.

     Wykłady rozpoczęła  p. Monique Mojica, pisarka, aktorka oraz reżyserka, której praca koncentruje się na wzmacnianiu więzi pomiędzy rdzennymi mieszkańcami zamieszkującymi Kanadę. W trakcie spotkania  pokazała nam film przedstawiający fragment sztuki, w której występowała i którą również  przygotowywała.

Drugi wykład wygłoszony przez p. Marie Belen Martin Lucas z uniwersytetu z Hiszpanii dotyczył literatury tworzonej przez pisarki kanadyjskie. Mieliśmy również okazję obejrzeć ciekawy film na temat wielokulturowości i dylematów, jakie przeżywają osoby należące do dwóch różnych kultur pt. ” Pomiędzy – mieszkanie w myślniku.” Refleksje osób zaproszonych do udziału w tym filmie  dokumentalnym wskazują, że nawet w tak tolerancyjnym  kraju jak Kanada problem tożsamości narodowej wydaje się być skomplikowanym zagadnieniem dla wielu ludzi. Polecamy obejrzenie ciekawego filmu na ten temat  w języku angielskim:

http://marissa-sociologie.blogspot.com/2010/12/between-living-in-hyphen-film-review.html

    Coroczny udział w Dniach Kultury Kanadyjskiej pozwala nam uwrażliwić  się na problemy wielokulturowości i jest to również doskonała  okazja, aby posłuchać native speakerów i tym samym poprawić znajomość języka angielskiego.

Kultura Kanadyjska

  • Facebook